HOME-DESIGN 24
Instrukcja użytkowania - KRZESŁA

Instrukcja użytkowania - KRZESŁA

Przeznaczenie

 • Krzesła są meblami przeznaczonymi do siedzenia
 • Krzesła są przeznaczone do siedzenia tylko jednej osoby 
 • Krzesła gwarantują bezpieczne użytkowanie przez osoby o wadze (waga maksymalna podana w parametrach technicznych, na stronie sklepu)
 • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi.

Warunki użytkowania

 1. Produkty typu krzesła są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków
 2. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
 3. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
 4. Krzesła należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
 5. Krzesła nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak 
 grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
 6. Krzesła należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich wywracać, rzucać, wieszać i ustawiać jedno na drugim.
 7. Nie należy się kołysać na krzesłach, gdyż może to spowodować upadek i stanowić zagrożenie dla zdrowia.
 8. Bezwzględnie, nigdy nie należy stawać, klękać, kucać, leżeć, stawać na głowie na siedzisku
 9.  Siadanie na poręczach, siadanie na oparciu i wzmocnieniach może spowodować uszkodzenie elementów i wywrócenie krzesła.
 10. Na krzesłach nie należ wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować utratę stabilności.
 11. Nie należy ustawiać na powierzchnie blatów stołowych, parapetów itp. Upadek z takiej wysokości może uszkodzić krzesło.
 12. Krzeseł nie należy stawiać na mokrej powierzchni np. mokre dywany, podłogi i suszyć na nich mokrej odzieży, ręczników itp.
 13. Pazury i zęby zwierzą mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia.
 14. Krzesła drewniane posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi.
 15. Podczas przemieszczania krzeseł należy chwytać z nieruchome elementy np. oparcie,lub siedzenie. nie należy łapać za nóżki, guziki, wystające elementy.
 16. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia krzeseł. Szczególnie narażone sa jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach na krzesła.
 17. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nogi krzeseł. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
 18. Prawidłowo skręcone według instrukcji i użytkowane zgodnie z zaleceniami krzesła są trwałe.
 19. Krzesła nie mogą służyć do zabaw dla dzieci np. zabawa w budowanie namiotu, skakanie z krzesła na krzesło, budowanie konstrukcji z krzeseł.

Pielęgnacja 

 1. Krzesła należy czyścić suchą ścierką. przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
 2. Wszystkie części ażurowe, wyplatane, tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
 3. Powłoka lakiernicza i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, alkohol, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
 4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
 5. Posiadając krzesła zawierające części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbkę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka.
 6. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli. Dotyczy to w szczególności krzeseł z drewnianymi nóżkami i krzeseł skandynawskich model.
 7. Okresowo należy sprawdzać krzesła czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne 

 1. W krzesłach tapicerowanych tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto moga występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie proszę przyłożyć na zmieniony materiał bawełnianą wilgotną ściereczkę i przeprasować ciepłym żelazkiem.
 2. W krzesłach tapicerowanych występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
 3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
 4. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
 5. Niektóre krzesła posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
 6. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium