HOME-DESIGN 24
Instrukcja użytkowania - MEBLE OGRODOWE

Instrukcja użytkowania - MEBLE OGRODOWE, KOSZE OGRODOWE, ŁÓŻKA OGRODOWE, LEŻAKI

Trwałość produktów zależy od sposobu jego użytkowania, przechowywania, regularnej konserwacji, serwisowania i czyszczenia. Nie należy korzystać z mebli ogrodowych jeśli są uszkodzone lub jakiś z elementów nie działa poprawnie. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli. Ważne: W meblach z technorattanu, które zostały pozostawione na intensywne działanie promieni słonecznych, lub wysokiej temperatury może dojść do deformacji mebla.

Przeznaczenie

 • Meble ogrodowe służą do siedzenia i wypoczynku na zewnątrz w sezonie letnim dla osób dorosłych.
 • Po sezonie meble powinny być oczyszczone i przechowywane w suchym miejscu o temperaturze dodatniej.
 • Meble ogrodowe fotel przeznaczone są do siedzenia jednej osoby.
 • Meble ogrodowe typu sofa 2 osobowa przeznaczone są do siedzenia dla 2 osób.
 • Meble ogrodowe typu sofa 3 osobowa przeznaczone są do siedzenia dla 3 osób.
 • Stolik ogrodowy przeznaczony jest do spożywania posiłków, czytania książki.
 • Fotel ogrodowy wiszący 1 osobowy przeznaczony jest do siedzenia dla 1 osoby. Obciążenie maksymalne do 130 kg.
 • Fotel ogrodowy wiszący 2 osobowy przeznaczony jest do siedzenia dla 2 osób. Obciążenie maksymalne do 210 kg.
 • Leżak ogrodowy przeznaczony jest do leżenia dla 1 osoby. Obciążenie maksymalne do 150 kg.
 • Łóżko ogrodowe przeznaczone jest do leżenia siedzenia 1-3 osób. Maksymalne obciążenie do 250 kg

Konserwacja

 1. Meble z technorattanu lub metalowe, w przypadku pojawienia zabrudzeń najlepiej przecierać lekko wilgotną szmatką lub zastosować rozcieńczony w ciepłej wodzie łagodny środek myjący np. płyn do mycia naczyń a następnie wytrzeć do sucha.
 2. Do czyszczenia nie należy używać środków, gąbek, szczotek i innych produktów do czyszczenia mających powierzchnię ścierną, która może uszkodzić technorattan, lub elementy plastikowe i metalowe.
 3. Meble ogrodowe które są pokryte materiałem czyścimy odkurzaczem, ustawionym na małą moc. Do czyszczenia materiału należy używać delikatnych ssawek ssących.
 4. Aby zapobiec rozszerzeniu się zabrudzenia należy czyścić plamę od jej zewnątrz do środka.
 5. Chcąc wyczyścić tkaninę tapicerki powinniśmy kupić specjalny środek do tego przeznaczony.
 6. Elementy polakierowane powinniśmy chronić przed zarysowaniem i obiciem.
 7. Jeśli na metalowych elementach zauważymy rdzę, należy ją oczyścić i zabezpieczyć to miejsce silikonem, farbą bądź lakierem do metalu, po uprzednim wykonaniu próby.
 8. Po sezonie, lub jeśli meble nie będą użytkowane najlepiej od razu je wyczyścić i schować do suchego i zadaszonego pomieszczenia. Meble ogrodowe należy przechowywać w miejscu o dodatniej temperaturze, nie koniecznie ogrzewanym.
 9. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu należy upewnić się czy wszystkie elementy mocujące są dokręcone i czy meble są sprawne.

Warunki użytkowania

 1. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 2 metrów do czynnych źródeł ciepła jak grille, ogniska, biokominki, kominy itp
 2. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 2 metrów do obiektów, które nie są czynnymi źródłami ciepła, ale nagrzewają się przez promieniowanie słoneczne np. Bramy, ogrodzenia, rzeźby metalowe, metalowe kule ozdobne itp.
 3. Nie należy opierać i kłaść na meble z technorattanu przedmiotów, które mogą nagrzać się do wysokich temperatur pod wpływem promieniowania słonecznego np. metalowych sztućców, metalowych misek, popielniczek itp.
 4. Nie należy siadać na rozgrzane meble, może to rozciągnąć technorattan i uszkodzić mebel.
 5. Jeśli w zakupionych meblach ogrodowych producent przewidział poduszki, należy siadać na meble kiedy poduszki są zainstalowane na meblach. Siadanie bez poduszek może rozciągnąć technorattan.
 6. Materiał z którego są uszyte pokrowce jest materiałem o podwyższonej odporności na wodę. Jednak nie jest to materiał 100% wodoszczelny i należy schować poduszki i pokrowce przed intensywnymi opadami deszczu.
 7. Należy chronić meble ogrodowe przed działaniem intensywnego wiatru, zbyt silne powiewy mogą uszkodzić, lub przewrócić mebel stwarzając zagrożenie dla mienia i ludzi. Dlatego w przypadku otrzymania ostrzeżeń o możliwości wystąpienia niebezpiecznych warunków pogodowych, należy skutecznie zabezpieczyć meble, lub schować do pomieszczenia.
 8. Meble ogrodowe należy ustawiać pod zadaszeniem np. markiza, wyłącznie na twardej i równej powierzchni. Nie należy stawiać ich na trawie, gołej ziemi, żwirach, korze, piasku innych luźnych nawierzchniach i w wodzie.
 9. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie i jego przesuwanie może spowodować uszkodzenia produktu. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
 10. Na meblach ogrodowych nie należy umieszczać ciężkich elementów np. kamieni, wiader, cegieł itp.
 11. Mebli ogrodowych nie należy podpalać, kleić, spawać.
 12. Siadanie na zagłówku fotela, lub sofy może uszkodzić mebel.
 13. Pazury i zęby zwierząt mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia.
 14. Meble ogrodowe posiadające ostre krawędzie i szklane blaty powinny być zabezpieczone przed dziećmi.
 15. Meble ogrodowe nie mogą służyć jako zabawka dla dzieci i zwierząt.
 16. Jeśli meble ogrodowe stoją nie używane, należy zapewnić im opakowanie np. folię która chroni je przed warunkami atmosferycznymi (np. słoną wodą, morskim powietrzem, piaskiem, pyłem, słońcem). Najlepszym rozwiązaniem to schowanie do suchego pomieszczenia.
 17. Meble ogrodowe można podnosić, chwytając wyłącznie za stałe elementy.
 18. Podczas demontażu: wszystkie śruby i trzpienie mocujące ponownie umieścić na swoich miejscach i wszystkie elementy potrzebne do zmontowania przechowywać w jednym miejscu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium