HOME-DESIGN 24
Instrukcja użytkowania - ŁÓŻKA

Instrukcja użytkowania - ŁÓŻKA TAPICEROWANE, ŁÓŻKA DREWNIANE

Trwałość łóżka zależy od sposobu jego użytkowania, przechowywania, regularnej konserwacji, serwisowania i czyszczenia. Nie należy korzystać z łóżka jeśli jest ono uszkodzone, lub któryś z elementów nie działa poprawnie. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane brakiem profesjonalnego serwisu, lub poprzez niewłaściwe użytkowanie łóżka - niezgodne z instrukcją użytkowania. Łóżko dostarczane jest w stanie rozłożonym, w każdy element jest w kartonie i należy samemu je złożyć zgodnie z instrukcją. Łóżko składa się z dwóch szczytów (górnego zagłówka i dolnego); dwóch boków, stelaża. W zależności od modelu, stelaż może być metalowy podnoszony do góry za pomocą siłowników, lub drewniany. Łóżko opiera się na czterech nóżkach w zależności od modelu - plastikowych, lub drewnianych. Stelaż metalowy składa się z metalowej ramy, metalowych siłowników gazowych, listewek z drewna klejonego i plastikowych łączników listewek z ramą łóżka,. Stelaż drewniany składa się z drewnianej ramy i listewek z drewna klejonego i plastikowych łączników listewek z ramą stelaża. Łóżka dwuosobowe są przeznaczone do spania dla dwóch osób, łóżka jednoosobowe przeznaczone są do spania dla jednej osoby. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.

Przeznaczenie

 • Łóżka sprzedawane w naszym sklepie są meblami przeznaczonymi do spania dla osób dorosłych. Łóżka w rozmiarach 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 są przeznaczone do spania dla maksymalnie 2 osób. Maksymalne obciążenie 200 kg
 • Łóżka w rozmiarze 80x200, 90x200 są przeznaczone do spania dla maksymalnie 1 osoby. Maksymalne obciążenie 150 kg
 • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi.

Konserwacja

 1. Przed każdym użyciem sprawdź stan łóżka (czystość, pęknięcia, uszkodzenia części strukturalnych, itp).
 2. Sprawdzić prawidłowość funkcjonowania elementów ruchomych pod względem zużycia i przerwania (barierka, wysięgnik, rączka, podnóżek, zagłówek, siłowniki sprężynowe i siłowniki gazowe).
 3. Sprawdzić stan elementów drewnianych czy nie posiadają pęknięć i wystających elementów.
 4. W przypadku łóżka z oświetleniem LED, należy sprawdzić wizualnie stan przewodów zasilających i poprawność podłączenia zgodnie ze schematem instalacji. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia odłączyć natychmiast przewód zasilający od sieci elektrycznej z gniazda sieciowego. Wyciąganie wtyczki z gniazdka dopuszczalne jest trzymając tylko za korpus wtyczki a nie za kabel. Skontaktuj się ze sprzedawcą lub serwisem w celu naprawy uszkodzenia.
 5. Pojemnik na pościel służy tylko i wyłącznie do przechowywania pościeli. Dnem jest materiał, doczepiany na rzepy i nie należy go przepełniać, lub nadmiernie obciążać.
 6. W przypadku łóżek z podnoszonym stelażem, należy okresowo sprawdzać działanie siłowników podnoszących stelaż. W razie stwierdzenia nieprawidłowości należy zgłosić sprawę do producenta. Po upływie terminu gwarancji wymienić siłownik na nowy

Warunki użytkowania

 1. Łóżka model 114 i 868 maksymalna wysokość materaca w przypadku tych modeli to 22 cm, w przypadku wszystkich innych modeli to 30 cm wysokości.
 2. Łóżka powinny być przechowywane wyłącznie w suchych pomieszczeniach (od + +5 °C do + +40 °C) przy wilgotności względnej powietrza: 30–70%.
 3. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
 4. Łóżka należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
 5. Łóżka nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metr do czynnych źródeł ciepła jak grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
 6. Łóżka należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich ustawiać do góry nogami i na boku.
 7. Bezwzględnie, nigdy nie należy chodzić, biegać, skakać, stawać na głowie i umieszczać ciężkich elementów na łóżku.
 8. Łóżka posiadające podnoszony stelaż powinny być bezwzględnie chronione przed dziećmi. Stelaż podnoszony na siłownikach gazowych i na sprężynie nie powinien być obsługiwany przez dzieci.
 9. Siadanie na zagłówku może uszkodzić łóżko.
 10. Na łóżkach nie należy wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować zabrudzenie materiału.
 11. Pazury, zęby zwierząt i ostre produkty mogą uszkodzić meble. Przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału, lub nieodwracalne wgniecenia.
 12. Łóżka drewniane posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi.
 13. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia łóżek. Szczególnie narażone są jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach na łóżko i wieszać mokrych tkanin zwłaszcza na łóżkach tapicerowanych.
 14. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nóżki. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
 15. Prawidłowo skręcone według instrukcji i użytkowane zgodnie z zaleceniami łóżka są trwałe.
 16. Łóżka nie mogą służyć do zabaw dla dzieci.
 17. Jeśli łóżko stoi nie używane, należy zapewnić mu opakowanie np. folię która chroni je przed (np. słoną wodą, morskim powietrzem, piaskiem, pyłem) i odłączyć przewód prądowy z gniazdka sieciowego jeśli taki posiada. Przewód prądowy chronić przed uszkodzeniem.

Pielęgnacja

 1. Łóżka należy czyścić suchą ścierką. Przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
 2. Wszystkie części ażurowe i tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
 3. Powłoka lakiernicza, chromowana i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
 4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach, np. czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
 5. Łóżka tapicerowane zawierające części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbkę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka.
 6. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.
 7. Okresowo należy sprawdzać łóżka czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne

 1. W łóżkach tapicerowanych tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto moga występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
 2. W łóżkach tapicerowanych występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
 3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
 4. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
 5. Niektóre łózka posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
 6. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium