HOME-DESIGN 24
Instrukcja użytkowania - MATERACE

Instrukcja użytkowania - MATERACE

Przeznaczenie

 • Materac należy stosować zgodnie z przewidzianym zastosowaniem oraz ze wskazówkami i zaleceniami podanym w niniejszej instrukcji
 • Materac przeznaczony jest do nieprzerwanego stosowania nie dłużej niż 24 godziny, w przypadku konieczności dłuższego użytkowania należy przewietrzyć materac
 • W przypadku osób ze skórą wrażliwą, podatną na podrażnienia lub uczulenia, należy zastosować bawełniane prześcieradło

Warunki użytkowania

 1. Należy właściwie dopasować rozmiar materaca do rozmiaru łóżka/ramy łóżka. Nie można dopuszczać do deformacji wyrobu poprzez jego zginanie, lub jakiekolwiek inne działanie, które może doprowadzić do zmiany kształtu wyrobu
 2. W przypadku materacy dwustronnych, aby zapewnić ich prawidłowe działanie oraz wydłużyć ich użyteczność, należy okresowo co 3 miesiące przewracać materac na druga stronę.
 3. Nie można doprowadzić do zawilgocenia lub przemoczenia wyrobu. Należy stosować nieprzemakalne podkłady, w celu zabezpieczenia przed zawilgoceniem lub przemoczeniem wyrobów.
 4. W przypadku uszkodzenia, deformacji wyrobu lub stwierdzenia niemożliwych do usunięcia zabrudzeń, należy wymienić materac lub jego zabrudzony element/komponent na nowy.
 5. Produkt do zastosowania wyłącznie wewnątrz budynków. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
 6. Materace należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci
 7. Materac nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
 8. Nie należy na materacu stawać, skakać, rzucać się, biegać itp.
 9. Pazury, zęby zwierząt i ostre przedmioty mogą uszkodzić produkt.
 10. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę pokrowca materaca. Dlatego nie należy dawać mokrych tkanin na materac.
 11. Materace piankowe z czasem ulegają wgnieceniu i zmniejszają swoją wysokość. W tym celu należy wymienić materac piankowy na nowy. Pielęgnacja W celu zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem należy stosować ochraniacz – nakładkę higieniczną. W przypadku zamoczenia lub zabrudzenia pokrowca należy pokrowiec wyprać jeśli jest zdejmowany.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium