HOME-DESIGN 24
Jaki materac wybrać do sypialni?
Jaki materac wybrać do sypialni?

Wybór materaca do sypialni to bardzo ważna decyzja, ponieważ komfortowy sen gwarantuje nam doskonałe samopoczucie i świetnie wpływa na nasze zdrowie. Gdy jesteśmy zrelaksowani i wypoczęci, lepiej radzimy sobie ze stresem, a nasz mózg staje się bardziej kreatywny i skoncentrowany. W naszym artykule podpowiadamy, jaki materac warto wybrać do małżeńskiej sypialni i czy lepiej się sprawdzi w Twoim przypadku materac lateksowy, czy może materace z pianki VISCO.

Kiedy warto zastosować dwa materace w jednym łóżku?

Wybierając materac do sypialni, musimy podjąć decyzję, czy zdecydować się na wybór jednego materaca, czy też na dwa mniejsze, które możemy zestawić razem w ramie łóżka. Zestawienie dwóch różnych materaców różnej twardości to doskonała opcja dla osób, które znacznie różnią się między sobą wagą, mają różne preferencje odnośnie twardości materaca i często kładą się spać o różnych godzinach. Takie rozwiązanie sprawi, że nie odczują one ruchów drugiej osoby. Jeśli zdecydujesz się na dwa różne materace pod względem twardości, musisz jednak pamiętać o tym, żeby oba materace miały taką samą wysokość i podobny pokrowiec. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że takie rozwiązanie sprawi, że po środku łóżka w miejscu łączenia będzie znajdować się strefa zmniejszonej twardości. Na szczęście nie jest to jedyna opcja i nawet w przypadku zróżnicowanej budowy pomiędzy partnerami można się zdecydować na jeden duży materac. Stosowane obecnie technologie i materiały doskonale dopasowują się do ciała i niwelują odczuwanie ruchu nawet w przypadku dużej różnicy wagi śpiących osób. 

Duże materace kieszeniowe, lateksowe i materace z pianki VISCO

Materace generalnie dzielimy na materace sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe i piankowe. Czym one się różnią? Przede wszystkim wykorzystywanym do ich produkcji materiałem oraz konstrukcją. 

Klasyczne materace sprężynowe

Klasyczne materace sprężynowe, nazywane również bonelowymi, zbudowane są z połączonych ze sobą sprężyn, które uginają się pod ciężarem ciała. Kiedyś takie materace pokrywało się cienką pianką, dziś wykorzystuje się specjalne warstwy włókna kokosowego czy trawy morskiej, które są doskonałym zabezpieczeniem przed kontaktem ze sprężynami. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które wyróżnia się jednak dość niską sprężystością punktową.

Materace kieszeniowe

W materacu kieszeniowym poszczególne sprężyny znajdują się w osobnych kieszonkach z tkaniny. Nie są one ze sobą połączone, więc zmiana pozycji osoby śpiącej obok nie jest mocno odczuwalna. Materac kieszeniowy jest bardzo elastyczny i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Kieszeniowe modele reagują na nacisk punktowo, dlatego gwarantują bardzo komfortowy sen. Oczywiście również w tym przypadku sprężyny przykryte są odpowiednim materiałem, żeby odizolować je od ciała. Może to być pianka poliuretanowa, lateksowa albo mata kokosowa. 

Materace lateksowe

Materace lateksowe charakteryzują się z kolei bardzo wysoką elastycznością i doskonale dopasowują się do ciała, gwarantując odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Porowata struktura takiego materaca zapewnia swobodny przepływ powietrza, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mocno się w nocy pocą lub mają problem z alergią na kurz czy roztocza. Naturalny lateks stosowany w tego typu rozwiązania, który najczęściej jest połączony z lateksem syntetycznym, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Materace lateksowe to również doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o podwójne łóżka, ponieważ ze względu na swoją elastyczność nie odkształcają się pod wpływem ciężaru ciała.

Materace piankowe i materace z pianki VISCO

Materac piankowy może być wykonany z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Jedna i druga pianka charakteryzuje się doskonałą sprężystością i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając wygodny sen. Jednak termoelastyczna pianka poliuretanowa VISCO wyróżnia się zdecydowanie większą elastycznością od innych pianek. Materac z pianki VISCO na skutek działania ciepłej temperatury zwiększa swoją sprężystość, gwarantując tym samym optymalne podparcie dla kręgosłupa. Taki materac doskonale dopasowuje się do budowy ciała i zapewnia komfortowy wypoczynek. Pianka VISCO charakteryzuje się również bardzo długą żywotnością. 

Dlaczego warto wybrać materace VISCO do sypialni?

Dlaczego warto zdecydować się na materac z pianki VISCO? Taki materac przede wszystkim zapewnia ciału podczas odpoczynku naturalną pozycję i doskonałe oparcie, idealnie dopasowując się do krzywizny kręgosłupa. Pianka poliuretanowa VISCO ze względu na swoje właściwości nazywana jest często pianką memory. Swoje powstanie zawdzięcza wysokiej technologii, która związana jest z poduszkami powietrznych statków kosmicznych. Pianka VISCO znalazła także zastosowanie w materacach szpitalnych, ponieważ może zapobiegać odleżynom. Obecnie na rynku można znaleźć trzy rodzaje materaców termoelastycznych: 

  • materace VISCO wykonane tylko z pianki termoelastycznej, 
  • materace z VISCO i innych pianek, takich jak pianki wysokoelastyczne lub lateksowe,
  • materace hybrydowe, które stanowią połączenie pianki termoelastycznej z materacem kieszeniowym. 

Materac VISCO połączony z pianka lateksową wyróżnia się dobrym naciskiem punktowym, lepszą wentylacją i właściwościami antybakteryjnymi. Materace hybrydowe są bardzo wytrzymałe i chętnie wybierają je pary, ponieważ nie uginają się one pod wpływem obciążenia i nie odkształcają nawet przez długi okres użytkowania. 

Dla kogo materace z VISCO są najlepszym wyborem?

Materace VISCO to doskonała propozycja dla osób z problemami kręgosłupa i wadami postawy. Termoelastyczna pianka eliminuje bowiem wszelkie napięcia mięśni i przeciążenia w okolicy pleców. To również doskonała propozycja dla osób, które marzną w nocy i mają problemy z krążeniem. Materac z VISCO warto również zaproponować osobom starszym, ponieważ pianka termoelastyczna pobudza krążenie i zapobiega bólom mięśni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium